Fair play sports » Novinky » Florbal v meste Banská Bystrica

Plagat april 2014

     Sme občianske združenie Fair play sports, ktorého cieľom je organizovať pravidelnú pohybovú aktivitu pre deti, mládež a dospelých v duchu fair play. Aktuálne sa zameriavame na rozvoj florbalu v meste a regióne Banská Bystrica ako prostriedok na dosiahnutie cieľa OZ – pravidelný pohyb a zdravý životný štýl.  Florbal je moderný kolektívny šport aj napriek tomu sa napr. v Čechách dostal na druhú priečku v počte registrovaných hráčov hneď po futbale. Zaznamenali sme vysoký záujem o tento moderný druh športu aj u náš a to u všetkých vekových kategóriách a aj preto využívame tento šport ako prostriedok na naplnenie cieľa OZ a podporu pravidelnej pohybovej aktivity u všetkých vekových kategórií na výkonnostnej a rekreačnej úrovni.

 

1. Pre žiakov ZŠ organizujeme pravidelné florbalové krúžky – zapojených 54 detí – začiatočníkov…

 

2. Pre študentov stredných škôl –  pravidelná Školská florbalová liga – zapojených 6 škôl v BB – cca 100 študentov sa pravidelne stretáva na jednotlivých kolách (10) počas celého školského roku. Funguje to už druhý školský rok.

 

3. a) Pre dospelých – Florbal na rekreačnej úrovni pre všetkých 1x týždenne pre všetkých priaznivcov tohto športu od 15 rokov. ( 14 až 20 ľudí)

 

3. b) Pre dospelých – Banskobystrická mestská florbalová liga 2013/2014 – 6 mužstiev (90 hráčov)

 

4. Florbalový klub FPS N-SPORT Banská Bystrica – pôsobí v 1. celoštátnej florbalovej lige SR. Staráme sa o mužov, juniorov, dorastencov, starších žiakov (spolu 62 registrovaných hráčov)  Plánujeme registrovať aj mladších žiakov a prípravku.

 Spolu : cca 326 členov

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *