Fair play sports » Novinky » Aktuality

Aktuálne oznamy

florbalového klubu Fair play sports

(FPS Banská Bystrica)

stiahnuť logo TU

Aktuálne oznamy (aktuálne fotky zo zápasov a podujatí nájdete na našej facebookovej fanpage) :

Postupne sa uvoľňujú opatrenia a my môžeme už vytvárať skupiny po 10 hráčov a 1 tréner na sektor.  Očakávame postupné uvoľňovanie opatrení pre štandardné trénovanie.

25.4.2021 končíme s dištančnou formou florbalu a začíname trénovať od 26.4.2021 v telocvičniach podľa prísnych opatrení. Deti budú rozdelené do skupín po 5 detí na jedného trénera v jednom sektore/telocvični.  Ďakujeme

Ahojte, členovia, kamaráti aj naši facebook fans!
Začali sme makať s mobilnou aplikáciou iWatt, vďaka ktorej môžeme do rozpočtu klubu priniesť financie na svoje fungovanie.Pomôcť nám môžete aj vy, stačí, ak svoje nachodené, nabehané alebo vybicyklované kilometre vymeníte v iWatt aplikácii za body a pošlete ich na naše konto.
Stiahnite si aplikáciu iWatt a nezabudnite pri registrácii použiť náš promokód: WB3EGK
Čím viac nás bude, tým viac pôjdeme hore. 😊
Link na stiahnutie pre Android: www.bit.ly/iwatt-android
Link na stiahnutie pre iOS: www.bit.ly/iwatt-ios
Viac o iWatte sa dozvieš tu: bit.ly/iWATT-app
P. S. Pomáhať môže každý, takže oslovte otca, mamu, brata, sestru, babku. Ak majú smartfón, aj oni nám vedia pomôcť a poslať svoje kilometre…😊
Ktoré pohybové aktivity viem vymeniť za iWatty?
Všetko závisí od aplikácie, ktorú na meranie pohybu používate. Aktuálne získate iWatty za tieto aktivity:
iWatt: Beh, Cyklistika, Turistika, Bežkovanie
STRAVA: Beh, Cyklistika, E-Bike, Handcycle, Chôdza, Turistika, Bežkovanie (Nordic Ski), Snowboard, Alpine Ski, Backcountry Ski, Plávanie (Swim)
Google Fit: Beh, Cyklistika, Chôdza, Turistika, Bežkovanie, Snowboarding, Lyžovanie, Plávanie, rôzne Indoor aktivity (28 typov)
Garmin Connect: Beh, Cyklistika, Chôdza, Turistika, Bežkovanie, Snowboarding, Lyžovanie, Plávanie
Apple Health: Beh, Cyklistika, Chôdza, Bežkovanie, Snowboarding, Lyžovanie, Plávanie, rôzne Indoor aktivity (19 typov)

Tréningy prebiehajú od októbra dištančnou formou podľa tréningového plánu, inštruktážnych videí na doma a aplikácie strava a iwatt.

Kliknite tu pre stiahnutie tréningového plánu  alebo 

Kliknite pre online zobrazenie tréningového plánu TU 

Začíname trénovať od 2. septembra podľa rozpisu tréningov na našej stránke 

 • Opatrenia pre trénovanie v telocvični :
   
  Opatrenia pre tréning v telocvičniach : zákaz vstupu rodičom, hráči a rodičia čakajú pred telocvičňou do príchodu trénera, budeme merať teplotu bezkontaktným teplomerom, dezinfekciu nastrieka tréner,  hráči budú bez šatni – prezliekať sa budú v telocvični, bez sprchy, wc len nevyhnutne.
  Správca telocvične zabezpečí pravidelné vetranie a dezinfekciu záchodov.
   Účasťou na tréningoch súhlasíte s povinnými opatreniami a v prípade ich porušovania bude hráč povinný opustiť tréning. Zraz je presne 10 min. pred tréningom, telocvičňa sa potom môže zamknúť a otvorí po skončení tréningu, aby vnútri nečakali hráči na ďalší tréning.
   
 • Tento týždeň sa tréning stredu 20.5 uskutoční vonku, ako minulý týždeň. Tréneri pošlú emaily ligovým hráčom. Nezabudnite prosím odpísať účasť aj neúčasť. Do telocviční nás ešte nechcú pustiť, až od ďalšieho týždňa. Budeme Vás priebežne informovať, ktorá telocvičňa bude prípravná na tréning a za akých podmienok. Ďakujeme
 • od stredy 13.5.2020 spúšťame tréningy pre ligových hráčov vo veľmi obmedzenom režime v súlade s opatreniami krízového štábu SR. Rodičom hráčov pošlú email tréneri Mgr. Miškuf a Mgr. Pardel.Vzhľadom na obsadenosť ihriska a postupne sa uvoľňujúce opatrenia nie je čas tréningov stabilný a pred každým tréningom Vám príde mailom informácia o tréningu. Účasť rodičov nebude možná. Šatne ani sociálne zariadenia momentálne nebudú k dispozícii. Na tréning je potrebné si priniesť vlastnú fľašu s nápojom a uterák, pokiaľ je možné vlastnú hokejku a loptičku.
  Vzhľadom na počasie je potrebné sa primerane obliecť.

  Na tréning bude z organizačných dôvodov nutné odpoveďou na nami zaslaný email nahlásiť účasť (aj prípadnú neúčasť)!!!

  Ďakujeme

 • 28.4.2020 sa uskutočnila videokonferencia trénerov. Dohodli sme sa, že začneme trénovať vonku ligových hráčov až po uvoľnení/neuvoľnení opatrení 6. mája 2020.  Po tomto termíne Vás budeme informovať.
 • Od 10.3 všetky tréningy zrušené až do odvolania z dôvodu Korunavírusu.  Sledujte naš web a fcb fanpage. Ak začnú tréningy napíšeme Vám emaily. Ďakujeme za pochopenie.
 • Florbalový kemp FPS bude 6-10. júla 2020 v Banskej Bystrici.

Tréningy počas prázdnin a sviatkov sa nekonajú … 

rozpis turnajov na celú sezónu nájdete na www.szfb.sk 

Staršie príspevky :

Florbalový kemp 2019 sa uskutoční v termíne 8-12. júla 2019 na Katedre telesnej výchovy a športu UMB.

– Spúšťame prihlasovanie do Mestskej florbalovej ligy FPS 2018/19, ktorá bude 1 x mesačne turnajovým spôsobom.

– Nedeľu 14.10 sa uskutoční prípravný zápas v telocvični Školská 7 (SOŠ automobilová)  :
10:45 hod – prípravka FPS Monacor Banská Bystrica – Zvolen
11:20 hod. – mladší žiaci FPS Monacor Banská Bystrica – Zvolen

   • Florbalový kemp FPS 2018 úspešne za nami – pozrite si fotky v galérii.
   • Dňa 9.6.2018 sa uskutočnil Deň otvorených dverí DUKLY, ktoré sme boli súčasťou a prezentovali náš florbalový klub FPS, výber fotiek už čoskoro …
   • Dňa 5.6.2018 sa uskutočnil florbalový turnaj 1. stupňa ZŠ v Banskej Bystrici v spolupráci so ZŠ Pieninská. Fotogaléria z turnaja kliknite TU
   • Dňa 25.5.2018 piatok v čase od 16:00 – 19:00 hod. v športovej hale Badín uskutoční podujatie „Ukončenie sezóny “ určené pre našich florbalistov  s rodinami. Na programe bude florbal s rodinou, vyhodnotenie sezóny, občerstvenie, videozostrih sezóny.

   • Výsledkový servis, fotky a komentáre trénerov k výkonom našich všetkých družstiev florbalového klubu Fair play sports  (FPS Banská Bystrica) nájdete na našej facebookovej funpage kliknite TU a u naších mediálnych partnerov v tlačenej forme Echo BB, MY Bystrica a webových novinách bbonline.sk, echo.sme.sk, mybystrica.sme.sk.
   • Počas prázdnin a sviatkov sa tréningy nekonajú …
   • Dňa 11.11.2017 sa uskutočnil florbalový turnaj FPS cup 2017. Zúčastnili sa 4 družstvá z Bratislavy, Trnavy, Banskej Bystrice a Hodruše-Hámre. Víťazi turnaja sa stali hráči z Hodruša-Hámre. 
    • Využite zľavy na začiatku sezóny. Pre uplatnenie zľavy za florbal je potrebné stihnúť v termíne odovzdať správne vypísanú prihlášku spolu s čestným vyhlásením súkromného centra voľného času Relaxáčik (do 15. septembra, pýtajte si od nás tlačivo) a vzdelávacie poukazy (do  20. septembra, pýtajte vo Vašej škole) Odovzdajte svojmu trénerovi na tréningu do určeného termínu.
   • videozostrih kempu 2017, fotky z florbalového kempu nájdete na našej facebookovej funpage a vo webovej galérii 
  • Videozostrih sezóny 2016/2017 florbalového klubu FPS Banská Bystrica

  • slávnostné ukončenie sezóny sa uskutočnilo štvrtok 15.6.2017 – (florbal, rodina, guľáš, hudba, zábava)
  • tréningy sa cez prázdniny a sviatky nekonajú …
 • POZRITE SI prehľad aktivít florbalového klubu a OZ Fair play sports vo videoprezentácii

  • Zúčastníme sa na Medzinárodnom florbalovom turnaji v Topoľčanoch. Reprezentovať Banskú Bystricu budeme v kategórii mladších žiakov v dňoch 9-11. jún a starších žiakov 2-4. júna.
  • Ďalšie florbalové podujatie bolo dňa 18.5.2017 pre všetky naše mládežnícke družstvá vrátane novej kategórie dievčat, ktoré sa turnaju veľmi potešili a hneď by si zahrali už ďalší . Fotky nájdete v galérii a na fcb funpage.
 • Do finále 5. ročníka Školskej florbalovej ligy postúpili tri družstvá : Stredná priemyselná škola J. Murgaša „A“, Katolícke gymnázium Š. Moyzesa, Stredná priemyselná škola J. Murgaša „B“.  Viac info v novinkách.

 • Pozor novinka!!!!, od 8.3.2017 spustené pravidelné tréningy len pre DIEVČATÁ každú stredu o 16:00 -17:00 hod. v telocvični Školská 7, BB. Poprosíme zdieľajte túto informáciu s inými a v prípade záujmu nás kontaktujte….
 • FLORBALOVÝ KEMP 2017. 10-14. júla 2017 sa uskutoční už 4. ročník veľmi úspešného florbalového tábora 2017 v športovej hale Badín. 100% spokojnosť všetkých účastníkov :). Pridaj sa k nám aj ty tento rok. Pozrite si videozostrihy a fotky z minulých ročníkov.
 • Videozostrih zápasu FPS Banská Bystrica vs. ŠK 1. FBC Zvolen

8:5 (4:1, 1:2, 3:2)

Góly B.Bystrica: 4. Nožina (Gola), 10. Trudič (Miškuf), 16. Miškuf (Nožina), 17. Trudič (Miškuf), 23. Miškuf (Trudič), 49. Miškuf (tr.str.), 51. Nožina (Trudič), 60. Lakomčík (Čierny) –

Zostava FPS Banská Bystrica: Kubala, Čierny – Majer, Patráš, Trudič, Miškuf, Solivajs, Nožina, Gola, Gonda, Antal, Pardel, Prokop, Lakomčík
Čítajte viac na: http://bbonline.sk/foto-vo-florbalovom-derby-banskobystricania-nedali-sancu-veducemu-zvolenu/
Copyright © BBonline.sk

 • 8.1.2017 nedeľu 18:00 hod – Florbalové derby na Štiavničkách. Historicky prvý krát sa v Banskej Bystrici odohrá súťažný florbalový zápas mužskej kategórie  a hneď derby medzi Bystricou a Zvolenom. Prídte nás podporiť k lepším výkonom a dotiahnuť zápas do víťazného konca. Tešíme sa na Vašu podporu. 
 • Piatok 6. januára starší žiaci v Detve odohrajú zápasy o 8:00 hod proti Detve a 10:50 hod. proti Rimavskej Sobote
 • Mladší žiaci 10.12 odohrali turnaj v telocvični na Moskovskej. Podarilo sa im zdolať obidvoch súperov z Banskej Bystrice aj Rimavskej Soboty.
 • MUŽI sa predstavili 10.12 v Turanoch proti družstvu zo Žiaru nad hronom. Zápas sa skončil remízou.
 • Mužská kategória 26.11.2016 vyhrala proti mužstvu s Rimavskej Soboty 10 : 7
 • Písali nám z Čiech :): citujeme „ Vojtu Zavorku jste objevili jako brankarsky talent na prazdninovem kempu v Badíne 2016. A uz hraje..“

14962566_1184143664997818_6883253157356927619_n

 • Kondičné tréningy pre našich florbalistov

 • 5. ročník Školská florbalová liga stredných škôl : 2. kolo tejto ligy, zostrih

 • http://www.priekopnik.sk/florbalovy-klub-banska-bystrica/ Kus roboty a histórie Florbalového klub Fair play sports (FPS Banská Bystrica), pozrite sa prostredníctvom fotiek ako sme rozvíjali florbal v Banskej Bystrici, aby sa ľudia o tomto super športe dozvedeli čo najviac …..Prinášame florbal pre všetkých na výkonnostnej a rekreačnej úrovni. Ďakujeme všetkým čo sa na týchto podujatiach podieľali. Za každé zdieľanie ďakujeme.

– Sobotu 19.11.2016 sa predstavia mladší žiaci v Detve v dvoch zápasoch proti Zvolenu a Detve.

– kondičné tréningy budú od 18.novembra v čase od 16:00-17:00 hod. v telocvični bývalej ZŠ Tatranská 10 v Sásovej.

– tričká, mikiny,dresy FPS, ponuku na záväznú objednávku sme posielali emailom rodičom …

– aktuálne príspevky trénerov a fotky zo zápasov nájdete na našej facebookovej funpage.

– 13. novembra starší žiaci FPS Banská Bystrica odohrajú turnaj v športovej hale Detva proti družstvám z Detvy a Zvolenu.
– 12. novembra sa predstavia Muži o 09:00 v Rabči, FPS Banská Bystrica vs. FbK Turany

– cez víkend 5 a 6. novembra odohrajú zápasy naši najmladší aj najstarší. Prípravka v Turanoch proti družstám z Turany a Likavky a muži A v rezorte Skalka proti mužstvu z Rabči RAptors. Držíme palce, aktuálne príspevky trénerov a fotky zo zápasov nájdete na našej facebookovej funpage.

– 5 ročník Školskej florbalovej ligy stredných škôl : 1 kolo už odohrané, fotky, videá a výsledky https://www.facebook.com/groups/143197469172594/

Staršie oznamy :

– 16. októbra 2016 v nedeľu 1. kolo regionálnej ligy mládeže. Starší žiaci pocestujú do Detvy a prípravka odohrá prvé kolo v Banskej Bystrici.

– Štvrtok 13.10.2016 sa uskutočnil exhibičný zápas mužov a starších žiakov florbalového klub Fair play sports Banská Bystrica. Pre starších žiakov to bola zároveň aj malá príprava na 1. kolo ligy starších žiakov, ktoré sa uskutoční už túto nedeľu v Detve….Držíme palce našim chlapcom. 

 2016-10-13-17-27-57spolocna-foto-muzi-starsi-ziaci

Každú stredu tréning len pre prípravku 2006,2007 a mladších aj začiatočníkov o 17:00-18:00 v telocvični Školská 7, SOŠ Automobilová.

– 18-22. júl 2016 florbalový kemp 2016 v športovej hale Badín blízko Banskej Bystrice. Fotky a video nájdete v sekcii galéria

– 26. júna 2016 o 9:30 hod. v športovej hale Badín sa uskutoční záverečné stretnutie hráčov florbalového klubu s rodičmi a trénermi. Pripravený bohatý program, priateľský turnaj v duchu fair play a občerstvenie pre každého.

– 23. jún 2016 priateľský zápas mladších žiakov proti Zvolenu počas tréningu. 

– nasledujúcej sezóne plánujeme prihlásiť dievčenské kategórie do súťaže….

– 3 ročník Florbalového tábora sa uskutoční v športovej hale Badín 18-22. júl 2016. Viac kliknite TU

– Staršia prípravka na Majstrovstvách SR vo florbale 21-22. máj 2016  Trenčíne obsadila 6. miesto na Slovensku. Starší žiaci skončili na Majstrovstvách SR vo florbale v Novej Dubnici na 8. mieste. Všetkým gratulujeme a ďakujeme za výborné výsledky a reprezentáciu klubu.

– od pondelka 2. mája pokračujú tréningy v telocvični Moskovská (pozrite sekciu rozpis tréningov). Je nová podlaha, preto je možné trénovať len v obuvi, ktorá nezanecháva znečistenie, čierne šmuhy (najlepšie svetlé podrážky). Kto bude mať čierne, nemôže trénovať. 

Prehľad výsledkov florbalového klubu Fair play sports v sezóne 2015/16

V nedeľu 10.4.2016 sa ukončila ligová sezóna a klub ju môže považovať za najúspešnejšiu od vzniku 2011. Až dve družstvá postúpili na majstrovská SR vo florbale a mužom o vlások unikol postup do prvej ligy, pričom po základnej časti viedli tabuľku spolu s dorasteneckou kategóriou.

Prehľad:                                                                                                                                 

 • staršia prípravka 2. miesto, postup na majstrovstvá  SR
 • mladší žiaci nepostúpili na majstrovstvá SR
 • starší žiaci 2. miesto, postup na majstrovstvá SR
 • dorastenci 4. miesto (po základnej časti 1. miesto)
 • muži 2. miesto (po základnej časti 1. miesto)

– tréningy a krúžky sa cez prázdniny a sviatky nekonajú ….

– P. Lakomčík, S. Václavík, M. Siklenka boli nominovaní do reprezentácie stredoslovenského regiónu dorastencov. Výber sa uskutočnil dňa 16.4.2016 v Turanoch. Naši traja hráči budú reprezentovať náš región na turnaji Regionálnych výberov dorastencov v predpokladanom termíne 30.4.-1.5.2016. Gratulujeme a držíme palce k výkonom.

– náš hráč Martina Siklenka na reprezentačnom zraze Slovenskej florbalovej reprezentácie juniorov v Turanoch dňa 24.03.2016.

– Družstvo staršej prípravky v poslednom kole nadstavby postúpilo dňa 13.3.2016 na MAJSTROVSTVÁ SR po výhre nad družstvami Juventa Žilina a druhým florbalovým klubom v Banskej Bystrici Quick sport. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnia 21. a 22. mája v Trenčíne.

–  Dňa 29.11 (nedeľa) organizujeme Florbalový turnaj mužov (od 15r.) v telocvični SOŠ elektrotechnická, Zvolenská cesta 18 (ZVT), v Banskej Bystrici.
Stručné info :
Družstvo odohrá na turnaji minimálne 3 zápasy a viac, podľa počtu prihlásených mužstiev….
hrať sa bude 4+1 (4 hráči jeden brankár) rozmery ihriska 38 x 17 m,
certifikované florbalové mantinely,
licencovaní rozhodcovia.
Viac info emailom fairplaysports@florbalbb.sk,

–  Dňa 14.10.2015 sme spustili už 4. ročník Školskej florbalovej ligy stredných škôl v Banskej Bystrici, zapojilo sa 7 stredných škôl (Obchodná akadémia, Gym. A. Sládkoviča, Gym. J.G. Tajovského, SOŠ Informačných technológií, SOŠ Automobilová, SOŠ Hotelových služieb a obchodu, SPŠ J. Murgaša)

–  Prihlasovanie do 3. ročníka Banskobystrickej florbalovej ligy mužov 2015/2016 spustené! Viac info kliknite TU alebo zavolajte na 0910145897 . Bude sa hrať v Banskej Bystrici.

–  Florbal pre všetkých (hocikto) na rekreačnej úrovni od 15 rokov začína každý pondelok od 5. októbra 2015 o 20:00 hod. okrem sviatkov a prázdnin. Túto činnosť vedie licencovaný rozhodca, naučí Vás hrať podľa pravidiel a v duchu fair play pre dobrý pocit z hry. Príď sám alebo s kamošom a zahrajte si. Hokejku a výstroj po dohode na začiatok požičiame. viac info skupina na facebooku kliknite TU

–  Florbalový tábor 2015 : Posledný deň nás navštívil hokejový reprezentant SR Tomáš Surový, odpovedal deťom na všetky otázky, popodpisoval tričká, šiltovky, hokejky, loptičky, zahral si s nimi florbalový zápas, ukázal pár samostatných nájazdov a nakoniec pár fotiek. Ďakujeme mu za jeho čas a obetavosť pre deti. Video z tábora

2015 Florbalový tábor/kemp pre video kliknite TU 

2014 Florbalový tábor/kemp  pre video kliknite TU

Aktuálne výsledky (štatistiky nájdete v sekcii florbalový klub danej kategórie) :

  • Muži 15.11. vysoko zdolali Brezno 5 : 13
  • 14.11 turnaj v Rimavskej Sobote starší žiaci prehrali so Zvolenom 4:2 a vyhrali s Detvou 2:10
  • 07.11.2015 turnaj v Detve Mladší žiaci FPS Banská Bystrica vs 1. Fbc Zvolen 5 : 4 (1:2;1:1;3:1)
   FBC Slovan Rimavská Sobota vs. FPS Banská Bystrica 3 : 2 (1:1;2:1;0:0)
  • 2. kolo Muži 25.10.2015 : FPS Banská Bystrica   5  :  3   1. Fbc Zvolen
  • 1 kolo Starších žiakov 11.10.2015 : Vyhrali s Rimavskou Sobotou 6:4 a prehrali o gól so Zvolenom.
 • 1. kolo Muži 11.10.2015 :  FPS Banská Bystrica      5   :   6     (0:2, 4:2, 1:2)       DTF Team Detva B
 • 28-29. august 2015 – Florbalový turnaj v Detve – Tento turnaj je výnimočný tím, že nejde o kvantitu družstiev, ale o kvalitu, môže sa ho zúčastniť len 6 družstiev, medzi ktoré patrilo aj FPS Banská Bystrica. V tomto turnaji si počínali výborne. V skupine porazili vysokým rozdielom FBC Zvolen (10 :3) a Nižný Klátov (5 :3) čo zabezpečilo priamy postup do semifinále z prvého miesta v skupine. V semifinále opäť porazili  Nižný Klátov (4:2), ktoré sa prebojovalo do semifinále cez Žilinu. Vo finále si naši počínali výborne a v prvých dvoch tretinách si udržali dvoj-gólové vedenie. V závere tretej tretiny sa prebral aj domáci celok Detvy a podarilo sa mu streliť tri rýchle góly, čo im zabezpečilo tesné víťazstvo rozdielom jedného gólu.

Konečné poradie:
1. DTF Team Detva Joxers
2. FPS Banská Bystrica
3. Nižný Klátov
4. FBC Zvolen
5. FBC Medvede Team Žilina
6. FBC Horehronec Brezno

 Výsledné tabuľky sezóny 2014/15 všetkých mládežníckych kategórií si môžete pozrieť na stránke Slovenského zväzu FLORBALU Kliknite TU